Dil


İNFO


FOTOĞRAF


VİDEO


SANALTUR


HARITA


ODÜLLERKaydol >
E-Formlar >

Gezilecek Yerler

SIDE

Side nar anlamına gelmektedir ve geçmişe baktığımızda sizi 3500 yıl geri götürür. Antik çağda side pamfilya medeniyetin bir liman kentiydi.Antik kent düz bir yarımada üzerinde yer almaktadır. Antik şehir surları,bizans bazilikası, agora ve side müzesi kesinlikle görmeye değer, aynı zamanda side muhteşem bir açık hava müzesidir. Apollo tapınağı konumu nedeniyle muhteşem bir fotograf motifidir. Tadilattan geçmiş 15000 kapasiteli amfitiyatrosunda konserler,operalar vs gibi etkinlikler düzenlenmektedir.

MANAVGAT

Manavgat toros dağları ve manavgat nehrinin arasında konumlanmıştır. Turizmden nemalanan Manavgat küçük bir şehirden kocaman şehre dönüşmüştür. Büyük ve küçük şelaleler populer turist bölgeleridir. Şelaleden yaklaşık 6 km sonra sizi SELEUCIA antik kenti karşılar. Bu bölgede antik binalar halen tanınabilir haldedir. Manavgat ayrıca büyük baharat ve tekstil pazarlarıyla bilinir. Her pazartesi ve perşembeleri şehir merkezinde pazar kurulur.

KÖPRÜLÜ CANYON / RAFTING

Köprülü kanyon Antalya iline bağlı bir ulusal parktır. Turquoise otele uzaklığı yaklaşık 65 km'dir. Kanyon derinliği yer yer 400 m. ye kadar uzanır ve kanyon uzulunluğu 14 km'dir. Köprü nehri boyunca size uzun bir selçuklu köprüsü eşlik eder. Türkiyenin en büyük rafting merkezi aynı zamanda köprülü kanyonda yer almaktadır. Alternatif olarak yürüyüş ve trekking yapılabilir.

 

Slide Left Slide Right